Drobečková navigace

Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD > DÝŇODLABKY

DÝŇODLABKYDatum konání:
8.11.2023

Pravidelně každým rokem pořádáme tady u nás „dýňodlabání“. Každým rokem je to stejné a přece jiné. Stejné je naše těšení a bavení se, jiné jsou však všeliké „vyráběnky“.
Hojný počet dětí, ale také „dospěláků“ se sešel ve středu 8. listopadu a všichni se pustili s chutí do práce.
Co všechno na nás čekalo?
Nemohlo chybět dlabání dýní, vznikla krásná strašidýlka, která s rozsvícenou svíčkou vytvářejí moc hezkou dekoraci. Na několika stanovištích se pak stříhalo, spojovalo, lepilo, malovalo, natíralo, vykrajovalo… A my jsme pak všichni mohli obdivovat malé papírové kostlivce, ale také krabicové kostlivce – obry, dýni z papírových řetězů, netopýry z kartonových ruliček, vystřihané kočky a dýně, pavouky z papírových talířů, girlandy z modelovací hmoty. Z toho všeho vznikla krásná výzdoba, která podtrhuje naši kreativitu.
Také jsme si zaseli semínka dýně a pomocí kouzelné hůlky a speciálního zaříkávadla jsme podpořili jejich růst. I pro letošní rok platí: „Pohlídej si doma růst semínka, pokud jsi se při zaříkávání neulíval, tak se docela jistě rychle vyklube rostlinka dýně. Tu pak přines všem ukázat a odměna tě nemine.“
Velmi se nám líbila a potěšila ochotná pomoc několika starších děvčat při vyrábění těm mladším dětem. To si opravdu zaslouží pochvalu.
Pro „dospěláky“ nechybělo ani kafíčko a všichni si pak mohli pochutnat i na čerstvém jablíčkovém štrúdlu.
Odpoledne se opravdu vydařilo a jak to vypadalo, si můžete všichni prohlédnout ve fotogalerii.