O POHÁR STAROSTY OBCE PROSENICE
22. KVĚTNA 2026
17. ročník turnaje v miniházené „O POHÁR STAROSTY OBCE PROSENICE“ se nesl ve znamení mnoha krásných sportovních výkonů, sportovního nasazení a radosti ze hry. Kromě domácích týmů měli diváci možnost sledovat při hře děti z Oseku nad Bečvou, z Olomouce – ZŠ Nedvědova a z Tršic. Celkem dvanáct týmů se utkalo ve třech věkových kategoriích. Hrálo se systémem každý s každým, nejmladší kategorie – děti prvních tříd odehrály turnaj dvoukolově. Vysokou bojovnost a tu správnou sportovní touhu po vítězství předvedli naši nejstarší hráči přímo ukázkově zejména v zápase se ZŠ Nedvědova Olomouc. Tady si nedal nikdo nic zadarmo, a tak následná radost „našich“ z výhry stála za to! Však právě tato výhra jim přinesla první místo v celém turnaji.
Naši školu ostatně reprezentovaly všechny naše děti opravdu dobře a vybojovaly celkem dvě první a tři třetí místa. Medaile i poháry byly zaslouženou odměnou za jejich výkony. Ocenit a pochválit je ale třeba všechny hrající účastníky turnaje, za nasazení, bojovnost a snahu předvést co nejlepší výkon.
Vyhlášeni byli nejlepší hráči jednotlivých týmů – za nás to byli Adéla Dvořáková, Tomáš Blaha, Aleš Dvořák, Adam Možíš, Aleš Cifra a Oliver Bija. Vyhlášen byl i nejmladší hráč celého turnaje.
Součástí turnaje byl letos i doprovodný program, kdy si děti měly možnost vyzkoušet svou dovednost ve sportovních legráckách – přenášení medicinbalu, chůze pomocí „kostkochodu“, hod na cíl diskem „molitan“, srážení plechovek, překážkový běh, házení „sedmiček“ a obratnost se švihadlem a obručí.
Všem vítězům gratulujeme a všem našim hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
Děkujeme také, a to velmi rádi všem rozhodčím z řad mládeže, povětšinou jde o bývalé žáky naší školy. Opravdu nás moc těší, že si najdou čas, přijdou a zhostí se této nelehké role.
Další poděkování patří všem, kteří se pustili do „práce“ v bufetu.
A poslední velké poděkování patří Obecnímu úřadu Prosenice, pod jehož záštitou se turnaj uskutečňuje.
A za rok znovu!