Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Provoz ZŠ od 17. května

Provoz ZŠ od 17. květnaDatum konání:
17.5.2021

Od 17. května nastávají menší změny v organizaci vzdělávání. Všechny třídy nadále pokračují v prezenční výuce (bez rotací). Testování zůstává s frekvencí 1x týdně, vždy v pondělí ráno, popřípadě první den osobní přítomnosti žáka ve škole v týdnu (bezprostředně po příchodu do školy). Nadále platí i povinné nošení roušek (zdravotnických) ve všech vnitřních prostorech školy. Ve venkovních prostorech za dodržení rozestupů roušky být nemusí! Další hygienická opatření jako je mytí rukou, dezinfekce apod. zůstávají samozřejmostí. 

V návaznosti na opatření vlády se též na školách ruší homogenita skupin, tzn. že se třídy již budou moci potkávat a bude tak zahájen běžný provoz i ve školní družině, kterou již budou moci navštěvovat všichni žáci. 

Dochází ke změně rozvrhů tříd do podoby ze září 2020. Do vyučovacích hodin se zpět zařazuje tělesná výchova (s co nejvíce pobytem venku). Změny v rozvrhu budou žákům sděleny, popřípadě bude aktuální rozvrh k dispozici zde na stránkách. 

 

Informace k testování:

Testuje se v pondělí ráno, popřípadě v první den příchodu žáka do školy v týdnu. Všichni žáci mají možnost být testováni v rámci ranní školní družiny (provoz od 6.15 do 7.15 hod.). Kdo ranní družinu nenavštěvuje, testuje se společně s ostatními ve třídě nejpozději v 7.40 hod. (s doporučeným doprovodem rodiče u mladších žáků). Žádáme, aby z důvodu snadnější organizace a neprodlužování začátku výuky žáci v pondělí chodili do školy dříve. V případě pozdějších příchodů se bude testování provádět individuálně. 

Testovat se nemusí žáci po prodělání nemoci do 90 dnů od pozitivního výsledku na covid 19 – nutno doložit potvrzením od lékaře.

Informujeme, že naše škola nemá uloženou povinnost vydávat potvrzení o negativním výsledku testu žáků pro účely doložení této skutečnosti ve službách (např. kadeřnictví nebo holičství) nebo pro účely amatérského sportu apod. Klient nebo sportovec (jeho zákonný zástupce) bude dokládat skutečnost, že byl ve škole negativně testován nejdéle před 72 hodinami čestným prohlášením

 

Aktualizované informace:

https://koronavirus.edu.cz/faq-hlavni-temata-koronaviru-a-skolstvi

Antigenní testování novými AG testy Sejoy od 31.5.2021 (způsob testování se nijak zásadně neliší od předešlých AG testů Singclean).

Videonávod ke zhlédnutí zde:  https://testovani.edu.cz/mohlo-by-se-hodit

 

Více informací postupně doplníme, popřípadě s dalšími dotazy nás kontaktujte.