Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Provoz ZŠ od 12. dubna

Provoz ZŠ od 12. dubnaDatum konání:
12.4.2021

Od 12. dubna 2021 dochází ke znovuotevření všech tříd naší ZŠ (prezenční výuka bez rotací) a MŠ pouze pro předškoláky. Platná budou tato režimová opatření:

  • povinné nošení roušek pro žáky (zdravotnické obličejové masky) + alespoň 1 náhradní rouška v plastovém obalu pro možnost ukládání
  • zajištění homogenity všech třídních skupin v rámci výuky, školní družiny i stravování
  • další hygienická opatření - pravidelné větrání, mytí rukou, dezinfekce,...
  • povinné neinvazivní testování 2x týdně AG testy Singcelean (pondělí a čtvrtek ráno) - samoodběr s možnou asistencí (zejména u mladších dětí)

TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ - PONDĚLÍ A ČTVRTEK RÁNO

Žáci 1. - 3. ročníku mají možnost být testováni v rámci ranní školní družiny, jejíž provoz bude od 6.15 do 7.15 - v tomto časovém rozmezí budou žáci 1. - 3. ročníku vstupovat do tělocvičny bočním vchodem od dětského hřiště (i s doporučeným doprovodem rodiče). Kdo přijde později, bude se testovat v 7.40 hodin ve třídě s ostatními za dohledu paní učitelky (i zde je možný doprovod rodiče).

Žáci 4. a 5. ročníku se budou testovat společně ve třídě. Škola bude otevřená v 7.20. Neprodleně po příchodu se žáci přesunou do tříd, kde nejpozději v 7.40 hodin bude zahájeno testování. Žádáme, aby z důvodu snadnější organizace a neprodlužování začátku výuky žáci v pondělí a ve čtvrtek chodili do školy dříve. V případě pozdějších příchodů se bude testování provádět individuálně. 

Testovat se nemusí žáci po prodělání nemoci do 90 dnů od pozitivního výsledku na covid 19 – nutno doložit potvrzením od lékaře.

Pokud žák nastoupí do školy v jiný den, než v pondělí a ve čtvrtek, bude i tak individuálně otestován.

 

!!! V případě pozitivního výsledku bude zákonný zástupce obratem kontaktován. Prosíme, buďte připraveni i na tuto možnost a buďte s námi v kontaktu, abychom se případně mohli spojit. !!!

Děkujeme za vstřícnost a pochopení, určitě to vše společně zvládneme. :)

 

Více informací najdete ve svých emailech, v případě nejasností či dalších dotazů kontaktujte třídní učitelky nebo ředitelku školy.

 

Školní družina bude z personálních důvodů v provozu pouze pro žáky 1. - 3. ročníku. Pro žáky 4. a 5. ročníku bude zajištěn dohled do 13.30 hodin. 

Školní jídelna - všem žákům bude přihlášen oběd. Kdo nebude mít zájem, musí si stravu individuálně odhlásit.

 

Informace o testování ve škole: 

https://testovani.edu.cz/pro-rodice

testovani-letak-pro-rodice-6-4-21f.pdf

Doporučujeme níže zhlédnout video s návodem, jak při testování postupovat.

testovani-letak-singclean.pdf

http://www.pedagogicke.info/2020/09/msmt-instruktaz-pro-skoly-k-testovani.html