Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Provoz ZŠ od 3. května

Provoz ZŠ od 3. květnaDatum konání:
3.5.2021

Od pondělí 3. května 2021 pokračuje ZŠ v prezenční výuce všech žáků (bez rotací). nadále funguje pouze pro předškoláky a děti rodičů IZS. V platnosti zůstávají režimová opatření níže. Od data výše nastává ZMĚNA ve frekvenci povinného neinvazivního testování.

Preventivní antigenní test se nově bude provádět s frekvencí jedenkrát týdně (v první den osobní přítomnosti dítěte/žáka ve škole v daném týdnu. 

  • povinné nošení roušek pro žáky (zdravotnické obličejové masky) + alespoň 1 náhradní rouška v plastovém obalu pro možnost ukládání
  • zajištění homogenity všech třídních skupin v rámci výuky, školní družiny i stravování
  • další hygienická opatření - pravidelné větrání, mytí rukou, dezinfekce,...
  • povinné neinvazivní testování 1x týdně AG testy Singcelean (pondělí ráno) - samoodběr s možnou asistencí (zejména u mladších dětí)

Informujeme, že naše škola nemá uloženou povinnost vydávat potvrzení o negativním výsledku testu žáků pro účely doložení této skutečnosti ve službách (např. kadeřnictví nebo holičství) nebo pro účely amatérského sportu apod. Klient nebo sportovec (jeho zákonný zástupce) bude dokládat skutečnost, že byl ve škole negativně testován nejdéle před 72 hodinami čestným prohlášením

 

---TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ - PONDĚLÍ RÁNO---

Žáci 1. - 3. ročníku mají možnost být testováni v rámci ranní školní družiny, jejíž provoz bude od 6.15 do 7.15 - v tomto časovém rozmezí budou žáci 1. - 3. ročníku vstupovat do tělocvičny bočním vchodem od dětského hřiště (i s doporučeným doprovodem rodiče). Kdo přijde později, bude se testovat v 7.40 hodin ve třídě s ostatními za dohledu paní učitelky (i zde je možný doprovod rodiče).

Žáci 4. a 5. ročníku se budou testovat společně ve třídě. Škola bude otevřená v 7.20. Neprodleně po příchodu se žáci přesunou do tříd, kde nejpozději v 7.40 hodin bude zahájeno testování. Žádáme, aby z důvodu snadnější organizace a neprodlužování začátku výuky žáci v pondělí chodili do školy dříve. V případě pozdějších příchodů se bude testování provádět individuálně. 

Testovat se nemusí žáci po prodělání nemoci do 90 dnů od pozitivního výsledku na covid 19 – nutno doložit potvrzením od lékaře.

Pokud žák nastoupí do školy v jiný den, než v pondělí, bude i tak individuálně otestován.

 

!!! V případě pozitivního výsledku bude zákonný zástupce obratem kontaktován. Prosíme, buďte připraveni i na tuto možnost a buďte s námi v kontaktu, abychom se případně mohli spojit. !!!

Děkujeme za vstřícnost a pochopení, určitě to vše společně zvládneme. :)

 

Více informací najdete ve svých emailech, v případě nejasností či dalších dotazů kontaktujte třídní učitelky nebo ředitelku školy.

 

Školní družina bude z personálních důvodů v provozu pouze pro žáky 1. - 3. ročníku. Pro žáky 4. a 5. ročníku bude zajištěn dohled do 13.30 hodin. 

Školní jídelna - všem žákům bude přihlášen oběd. Kdo nebude mít zájem, musí si stravu individuálně odhlásit.

 

Aktualizována část týkající se prezenčního vzdělávání dětí vybraných profesí - aktualizováno 9.4.2021, platné od 12. dubna 2021

Prezenční vzdělávání dětí vybraných profesí - aktualizováno.pdf

Více informací a odpovědí na nejčastější dotazy ohledně nynější situace zde: https://koronavirus.edu.cz/faq-hlavni-temata-koronaviru-a-skolstvi

 Informace o testování ve škole: 

https://testovani.edu.cz/pro-rodice

testovani-letak-pro-rodice-6-4-21f.pdf

Doporučujeme níže zhlédnout video s návodem, jak při testování postupovat.

testovani-letak-singclean.pdf

http://www.pedagogicke.info/2020/09/msmt-instruktaz-pro-skoly-k-testovani.html